AÇIK İSTİHBARAT

Düşünen Beyinlere Bilginin Adresi...
Almanların PKK Kartı, "Ergenekoncuları" Kurtarabilecek mi? - Faruk Arslan
Tür: İstihbarat
Admin tarafından gönderildi: 15.02.2012 günü, 12:17:51

 Schönbohm’ün yardımcısı olan Dirk Tröndle, PKK’nın siyasileştirilmesi başta olmakla ülkemizin başına bela edilecek Alevi sorunu, Laz sorunu, Zaza sorunu gibi konularda uzmandır. 15 yıldır üllkemizden ‘persona non grata’ ilan edilmemesini ve halen Almanya’nın Ankara büyükelçiliğinde Büyükelçi yardımcılığına kadar yükselmesini anlayamıyorum.

Sanırım MİT’in Almanya’da faaliyet gösteren 80 istihbarat elemanını sınırdışı etmemesi karşılığında çevirdiği tüm filmlere göz yumuluyor. BDP’nin ve KCK yapılanmasının asıl mimarıdır. Ülkemizdeki Alman ajanlar ona bağlıdır, istasyon şefidir.


Almanların PKK Kartı , "Ergenekoncuları" Kurtarabilecek mi?

Faruk Arslan - Blog

Açik Istihbarat'in Resmi
E-Posta Grubu
AçikIstihbaratTürkiye'ye Üye Olun
 
www.acikistihbarat.com

15.02.2012


(Açık İstihbarat : Bu yazının yazarının Fetullah çizgisine yakınlığı ve "Ergenekon" söylemlerinin farkında olarak, özellikle Alman istihbaratı ile ilgili değerlendirmelerini kayda değer bulduğumuz için dikkatinize sunuyoruz. MİT krizi ile ilgili farklı bakış açılarını yansıtan yazıları, içeriklerine ve üsluplarına  şerh koyarak yayınlayacağız. )

Kürt sorununa PKK’lı veya PKK’sız çözüm planları üzerinden kopartılan fırtınanın ve fitnenin koordinatörü Almanya İstihbaratı BND, uygulayıcısı Alman vakıfları ve ülkemizdeki dört bin Alman firmasına ve Alman yatırımlarına değişik ünvanlarla yerleştirilen Alman ajanlarıdır.

MİT Başkanı Hakan Fidan’ın PKK’nın Avrupa sorumluları ile Oslo’da yürüttüğü pazarlığı medyaya sızdıran Almanya istihbaratıdır. Ankara’nın inisiyatif alması işlerine gelmedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Alman vakıfları ile ilgili yaptığı sert açıklamanın intikamı alınıyor. Deniz Feneri davası ve İsviçre’ye AK Parti’yi kapatma davası sırasında kaçırılan milyar dolarlar oyunu, fitnesi tutmayınca, büyük oyunun düğmesine basıldı.

Dev kulaklarla tüm iletişim araçlarını dinleyen bu güç, savcının Fidan’a ettiği telefonu anında medyadaki işbirlikci Türk gazetecilere veya haber hırsı bulunan gazeteci dostlarımıza sızdırabilecek ağa ve potansiyele sahiptir.

BDP bürosunda ve polisin KCK operasyonu sırasında bulunan çok gizli MİT evraklarını sızdıran yine aynı güçtür. MİT’in KCK ve PKK içindeki elemanlarını deşifre edende aynı eldir. PKK elebaşısının mesajlarını Kandil’e götüren MİT elemanlarını ve güzergahı takip ederseniz çifte çalışan ajanları bulacaksınız. İçlerinde elbette saf olanlarda, vatanseverce görev yaptığını sananlarda vardır. Yoksa PKK’nın intihar bombacı timlerini MİT neden polisten gizlesin ki…

Farklı istihbarat örgütlerinin cirit attığı, kimin kime çalıştığı belirsizleşen PKK, çoktandır devletler arası terörün oyuncağı olmayı Makyavelist bir yaklaşımla özümsemiş durumda.

Uluslararası bir terör aracını ya şiddet kullanarak veya anlaşarak bertaraf edebilirsiniz. Üçüncü yol ise, Bediüzzaman Said Nursi’nin neredeyse bir asır önce çözümlediği gibi, tek reçete İslam milliyeti ve Müslüman kardeşliği anlayışından yararlanmaktır. Nefret dili sevgiye, kin ve intikam duyguları kardeşliğe ve beraber yaşama kültürüne ancak güvenli bir barış atmosferinde çevrilebilir. Kürdistan kurdurma peşindekiler topraklarımızdaki petrol ve su gibi tabii servetleri sömürme rüyasında…

Polis ve yargının KCK operasyonu yerindeydi, MİT’in KCK ve PKK içine sızarak yönlendirmeyi ve kontrolü sağlaması da kaçınılmazdı. Anormal olan bunların ortaya çıkmasını isteyenlerdir. Birileri özel yetkili savcıların yetkilerini sınırlandırmak için ajitasyon yapıyor. Bunun nihai amacı, üst düzey yetkililerin sorgulanmasını ve yargılanmasını engellemek ve Ergenekon sanıklarını Silivri’den çıkarmaktır.

AK Parti ve Türk kamuoyu oyuna getirilmektedir. Global şebeke, Ergenekoncuları tahliye ederek, Türk ve Kürtleri birbirine kırdırmayı amaçlıyor. PKK içindeki Ergenekon’u yöneten asıl güç Almanya’dır. Almanlar MOSSAD’ın taşeronudur.

Açıkca yazayım, terörü bırakarak PKK’nın siyasileştirilmesi, Alman BND’nin projesidir.

Bu projenin fikir babası ve teorisyeni, Hamburg’da bulunan Doğu Enstütüsü Başkanı Prof.Dr. Udo Steinbach’dır. Ankara’ya, MİT’e PKK elebaşısı Abdullah Öcalan ile Türkiye arasında arabuluculukta bulunma isteğini defalarca iletmiştir.

Halen Marburg Philipps Üniversitesi Yakındoğu ve Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Steinbach, 1994’den beri yasaklılar listesinde, Türkiye’ye giremiyor. Ancak yıllardır Almanya’da Türkiye’nin Kürt, Laz, Ermeni sorunları konusunda uzman akademisyen ve istihbaratçı yetiştiriyor. Almanya’ya iltica eden Kürtler ve Aleviler onlara bulunmaz bir laboratuvar sundu. Bizde bile elindeki bilgi yoktur.

Projenin uygulayıcısı, ülkemizde yıllarca Konrad Adenauer Vakfı Türkiye Temsilcisiliği yapmış Wulf Schönbohm’dır. Aysbar adlı bir Türk bayanla kasten evlendirilen Schönbohm, Alman vakıfları ile ilgili açılan davadan beraat etsede, Türkiye’nin Kürt sorunu konusunda müthiş bir bilgiye sahiptir, insan ve finans kaynaklarına da hakimdir.

Schönbohm’ün yardımcısı olan Dirk Tröndle, PKK’nın siyasileştirilmesi başta olmakla ülkemizin başına bela edilecek Alevi sorunu, Laz sorunu, Zaza sorunu gibi konularda uzmandır. 15 yıldır üllkemizden ‘persona non grata’ ilan edilmemesini ve halen Almanya’nın Ankara büyükelçiliğinde Büyükelçi yardımcılığına kadar yükselmesini anlayamıyorum.

Sanırım MİT’in Almanya’da faaliyet gösteren 80 istihbarat elemanını sınırdışı etmemesi karşılığında çevirdiği tüm filmlere göz yumuluyor. BDP’nin ve KCK yapılanmasının asıl mimarıdır. Ülkemizdeki Alman ajanlar ona bağlıdır, istasyon şefidir.

Oslo’da masaya yatırılan PKK’nın siyasileşmesine yeşil ışık yakan formülün aslında Almanya’nın işine gelmesi gerekirdi. Ancak Hakkari’nin ülkemizden kopartılması ve kültürel özerklikten başlanarak ülkemizin bölünmesi planlarına set çekilmesi, derin Almanları kızdırdı.

Polis ve MİT arasında yaşanan bir gerilim algısı oluşturan son gelişmelerin perde arkası, bu nedenle göründüğü gibi değil…

Bu işte birden fazla Alman eli var.

Türkiye’de konumunu kaybeden Almanya ve istihbaratı, yerel ve ulusal güçlerini sonuna kadar kullanıyor ve ülkemizi 10 yıl önceki çaresiz bir tavşan, kapana kısılmış topal ördek, yolunacak kaz haline getirmeye çalışıyor. Kılcal damarlarımıza kadar sızdıkları için satranç oynar gibi rahat haraket ediyorlar.

PKK’yı oyuncağı haline getiren BND’nin oyunlarına artık dur demek yetmez, sorumlular sınırdışı edilmeli ve diplomatik pasaportlarına bakılmamalıdır. Bir ülkenin başka bir ülkenin iç işlerine bu kadar müdahale etmesi kabul edilemez.

Bir sözümde AK parti’ye: Yerel işbirlikçilerini Silivri’den çıkartma planı yaparsan, çakallar, kurtlar döner işte böyle dişinin kirasını da ister. Zalime acınmaz, merhamet gösterilmez. Kurt kuzuyu yemek için bahane arar.

Çünkü derin Almanların planları belliydi:

2012′de Kürt halkının özellikle kadın ve çocuklarının yüzde 80′ini sokaklara dökerek sivil bir ayaklanma başlatmak isteyen güçlerin oyununu, son anda KCK soruşturması bozdu. Şehir yapılanmaları dağıldı. Sert biçimde bastırılmasını bekledikleri sivil ayaklanmanın ardından BM’de çağrı yaparak, bölgeye çok uluslu güçleri getirtecekler ve ülkemizi resmen böleceklerdi.

Aslında Avrupa’da 14 PKK kurumu ortak açıklama yaparak bunu resmen istedi ama ses getirmedi. Kürtleri öldürüyorlar iddiasının ardına sığınanlar, son 30 yılda en fazla Kürdü öldürenlerdir. PKK’lılara Alman vatandaşlığı veren ve Türkiye’ye olan kinlerini kullanan Almanya, artık çok oluyor. Ülkemizde ölüm cezası yok, hapishanelerde işkence de. Bahaneniz kalmadı.

Son dört ayda PKK’ya yapılan operasyonlar, aslında sadece örgütün değil BND’ninde elini kolunu bağladı. Uyuşturucu gelirleri bıçak gibi kesildi. Türk polisinin girişimleriyle Avrupa’da haraç toplayanlara Fransa ve Almanya dahi göz açtırmamaya başladı. Böylece yalnız kalan derin Almanya, yıllardır yönettikleri Türkiye ayakları olan Ergenekon’un bilinmeyen hücrelerini göreve yolladı!

PKK’sız bir Kürt sorunu Almanya’nın satrançta mat olması anlamına geliyor. İngiltere’de IRA örneğine bakacak olursanız, demokratik siyasi hayata katılan IRA liberalleşmiştir. Bu başarılı plan aslında, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair ve eski ABD Başkanı Bill Clinton’a aittir. Onlar başarılı olduysa bizimde benzer formülü uygulamamızda sakınca yoktur.

MİT’in sivilleşerek millileşmesi ve dış operasyon birimi kurması Almanları kızdıran gerçek faktördür. Kürtleri, Alevileri, muhafazakarları, köhne zihniyete göre iç düşman sayan Ergenekoncuların borusu artık ötmüyor. Almanlar ve İsrailliler, MİT başkanı Hakan Fidan’ın kellesini almak için gitmedik kapı bırakmamışlardı. Bunu başaramayınca MİT’i itibarsızlaştırma operasyonu da hız kazandı. Almanların endişelerini anlıyorum:

Kürt kartlarının, PKK oyuncaklarının ellerinden kaymasından tedirginler.

Peki sapı bizden baltalara ne oluyor?Açık İstihbarat @ 2012
   


Kaynak: Faruk Arslan - Blogspot

Bu haber 6329 kez okunmuştur.
YORUMLAR:
Haber yoruma kapalı.
DİĞER İSTİHBARAT HABERLERİ
11.09.2014 16:46 Yakup Saygılı Kendini İçeri Atanların İddianamesini Yazdı
30.08.2014 06:49 Vatana İhanetin Tutanakları - Aydınlık Gazetesi
24.07.2014 06:56 "Paralel" Süreç : Boktan Adalet Terazisinde Tezekten Dirhem - Açık İstihbarat
17.07.2014 11:38 Erdoğan'ın Savaş Kabinesi ve "Armageddon" Senaryosu - Açık İstihbarat
23.06.2014 16:12 3 Şehit , 5 Subay - Yılmaz Özdil
11.06.2014 14:40 IŞİD, MİT ve Musul İşgali - Eren Erdem
05.05.2014 16:56 Generaller - Sivil Paşalar - Mustafa Yıldırım
28.01.2014 17:51 Gülen "Company"'nin Küresel Ağı ve Türkiye
18.01.2014 19:06 NSA'in Casusluk Araçları Kataloğu - Açık İstihbarat
20.12.2013 06:14 Cemaatin Yargı/Emniyet Kadrolarına MİT Operasyonu Geliyor - Fatma Sibel Yüksek/Açık İstihbarat
04.12.2013 06:10 Gülen Şebekesini Perdeleme Görevinde Yine Bir "Dink Arkadaşı" : Fethiye Çetin - Açık İstihbarat
22.11.2013 18:40 O Helikopter Güney Kıbrıs'a mı Gitti? - Yener Dönmez
20.11.2013 15:38 AKP-Cemaat Kavgasının En Önemli Ayağı Cemaat İçi Kavga - Açık İstihbarat
12.11.2013 17:24 Türk Subayı - Ümit Özdağ
18.10.2013 19:28 Asıl Mesele Neymiş Efendim? - Faruk Arslan
19.09.2013 15:40 Kripto Ermeninin PKK'sı Çözülürse, Asıl Ermeni Teröristler Yolda
26.08.2013 14:00 PKK'nın Derin Planı - Ümit Özdağ
13.08.2013 19:31 "Ergenekon" Sanıklarına Yurtdışı Tuzakları - Açık İstihbarat
07.08.2013 06:18 "Ergenekon" Karta 20 Eşit Taksit - Açık İstihbarat
26.06.2013 15:11 Erdoğan'ın Ritz'de Ağırladıkları - Türker Ertürk
2004-2015
Açık İstihbarat