AÇIK İSTİHBARAT

Düşünen Beyinlere Bilginin Adresi...
Ters Rüzgar Eserse, Pensilvanya'ya Uçarsın - Kaan Turhan / Açık İstihbarat
Tür: İç Politika
Admin tarafından gönderildi: 09.06.2012 günü, 00:34:46

 Gülen ne diyordu:

“Herkes Kelime-i Tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümünü yani Muhammed Allahın Resulüdür kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışı ile bakmalıdır.

Yani, ılımlı İslam modeli için, biçilen rolde İslamiyet’in İsevileştirilmesi projesinde saklı aktör olmak, Gülen’in misyonu gereğiydi! Sızıntı’da İsa peygamberin geri geleceğini, Kuran-ı Kerim’e ‘inat’ ilân etmemişler miydi?


Açık İstihbarat Haber

Ters Rüzgar Eserse, Pensilvanya'ya Uçarsın

Kaan Turhan - Açık İstihbarat

Açik Istihbarat'in Resmi
E-Posta Grubu
AçikIstihbaratTürkiye'ye Üye Olun
 
www.acikistihbarat.com

09.06.2012


Fethullahçılıktan, cemaate, cemaatten camiaya ve camiadan hizmete uzanan serüveninde; ülkede ve devlet içinde palazlanan Fethullahçılar: korkularını dile getirmekte ve AKP’ye ince ayarlar vermeye çalışmaktalar.

Gülen ne diyordu:

“Herkes Kelime-i Tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümünü yani Muhammed Allahın Resulüdür kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışı ile bakmalıdır.


Yani, ılımlı İslam modeli için, biçilen rolde İslamiyet’in İsevileştirilmesi projesinde saklı aktör olmak, Gülen’in misyonu gereğiydi! Sızıntı’da İsa peygamberin geri geleceğini, Kuran-ı Kerim’e ‘inat’ ilân etmemişler miydi?

Dünya, biliyor ki; Türkçe Olimpiyatları düzenleyenlerin, çevre ülkelerdeki ders programlarında, Türkçe’nin seçmeli ders olduğunu, temel dilin İngilizce olduğunu biliyordu. Rusya’dan, Özbekistan’a kadar: Türk okulları adı altında eğitim öğretim alanında etkinliğini sürdüren okullar, CIA casusluğu yaptıkları nedeniyle; soruşturma konusu ve kapatılması gündeme sık sık gelmemekte miydi?

Azerbaycan’da Qafgaz Üniversitesi’nde okuyan iki öğrenciyle yaptığım söyleşilerde de, ortaya koydukları gibi: Türk okullarında, “Türk’üm demek suç” sayılıyordu. (Söyleşilerin tam metni, Ak Faşizm kitabımda ve kişisel internet sitemde yayındadır.)  
 

Öğrencilerle yaptığım söyleşilerde ortaya çıktığı gibi, ‘hizmet’ kavramı da, özellikle Türkiye ötesindeki ülkelerde kullanılan kavramlardı. Türkiye’de yeni diye, meşrulaştırılmaya çalışılan, Fethullah örgütünü; yurtdışındaki ‘hizmet’leri de kurtaramayacaktır. Kurtarıcıları, verdikleri misyonun salınan ipi kadar; Türkiye’de ve Ortadoğu / Orta Asya bölge ülkelerinde “ılımlı İslam”ı etkin kılarak, Amerikan politikalarına teşne halk kitleleri yoğunlaşmasını sağlayacakları ölçüdedir.

 
MİT elemanlarının tutuklanması istemiyle, Özel Yetkili Mahkemelere karşı yapılan, cemaat hamlesi; yeni yargı paketleriyle düzenlenmeye, Türkiye’de AKP eliyle kurulan ‘dikta rejimi’nin temel yapı taşları döşenmeye devam edilmekteydi.

Abdülkadir Selvi:

“Özel yetkili mahkemelerle ilgili yapılacak olan düzenlemeden, Ergenekon ve Balyoz gibi darbelerin yargılandığı davalar zarar görmeyecek. Silivri boşalmayacak, Hasdal'dakiler salıverilmeyecek. Darbe davalarının görülmesine, darbe sanıklarının yargılanmasına devam edilecek. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez darbecileri yargının huzuruna çıkarmaya cesaret eden, darbecilerin yargılanması, cuntalardan hesap sorulmasının kapısını aralayan bu hükümet, mücadeleyi zaafa uğratacak bir adım atmayacak. Çetelerle, darbelerle ve terörle mücadele bu mahkemelerin yetkisi dâhilinde görülmeye devam edecek.

diyerek: hükümet ve cemaat kanadına ve kamuoyuna; ulusal istencin sorgulanması, tutuklu kalmalarının devamı, hiçbir biçimde Ergenekon’da ve Balyoz’da değişikliğin yaşanmayacağını duyurması: ortada AKP’nin kendi güvencesini yaratmaya yarayacak ve demokratik ilkelerle açıklanamayacak çarpık bir siyasal mantığın egemenliğinin olduğu gerçeğine işaret etmektedir.

Hüseyin Gülerce de:

“10 yıldır demokratikleşme adımları atıldı ama vesayet sistemini kurumsal olarak değiştirecek değişiklikler henüz yok ortada. 12 Eylül'ün kurduğu antidemokratik yapılar yerli yerinde. Hâlâ kimilerinin layüsel olma gayretlerine, müsamaha ile bakılıyor. Darbelere gerekçe yapılan TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi bile yerli yerinde.

Kimileri Balyoz davası tutuklu sanıkları muvazzaf general ve amirallerin kin, nefret, iç savaş hazırlığı, çoluk çocuğa kadar uzanacak intikam konuşmalarının bantlarından rahatsız. Ama hiç pişmanlık duymayan, cezaevinde iyice bilenen bu adamlar demokrasi için en ciddi tehdidi oluşturmuyor mu?

Neye güvenerek böyle konuşuyorlar? Onlar içeride iken dışarıda yeni bir cunta mı mayalandı?

Bunlardan endişelenmeyelim mi? Demokrasi yokuşundan düzlüğe henüz çıkmadık. "İktidar gevşemesin, aman bütün kazanımlar yok olmasın." diye düşünmeyelim mi? Allah korusun, "ya ters bir rüzgâr eserse" diye huzursuz olmayalım mı?”


Gülerce, içeridekilerden de dışarıdakilerden de korkuyordu; yasa dışı yollarla yayına konulan ‘bant’lardan, olağan bir olgu olarak söz edebilmekteydi!

İşin tuhaf yanı da, hem Selvi’nin hem de Gülerce’nin; AKP’ye ‘dikte’ ettirircesine bir üslup kullanıyor olmaları.

Yargı paketlerini görüşüyorsunuz ama içerideki bu adamlar, iyiden iyiye bileylenmiş ve AKP karşıtlığında olgunlaşmakta, üstüne üstlük serbestîleri sağlanırsa: tehlike büyür, mesajlarını içermekteydi!

Ülkede “ters bir rüzgâr eserse” ve ulusal değerler, bağımsızlık tekrar gündeme gelir de, Amerika’ya gizli kapılar ardında verilen sözler, yapılan ikili gizli anlaşmalar, Kürdistan’ın kurulması ve yeni anayasa misyonları yerine getirilemezse, ne olur sonra!

Ama merak edilecek bir şey yok! Tarih hep onurlu siyaseti, onurlu duruşu ve onurlu çabaları anmıştır.

Ülkede, faşizme karşı bir rüzgâr eserse; Pensilvanya’da onlar için CIA korumalı bir çiftlik hazır bekliyor olacak nasılsa! Merak etmesinler, bağımsızlık rüzgârıyla orayı da gün gelir alt ederiz!

Açık İstihbarat @ 2012
   


Kaynak: Kaan Turhan / Açık İstihbarat

Bu haber 6301 kez okunmuştur.
YORUMLAR:
Haber yoruma kapalı.
DİĞER İÇ POLİTİKA HABERLERİ
18.01.2015 14:38 Ak-Saray'ın Davetlileri - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
03.01.2015 14:38 Bülent Arınç; 5 Sene Önce, 5 Sene Sonra - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
29.12.2014 19:25 İnanmak Mümkün Değil - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
20.12.2014 16:26 Hz. Mevlana'yı Görüntüde Ananlar - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
12.12.2014 18:42 Alev Alatlı : Çöken Akl ve Ahlak - Behiç Gürcihan / Açık İstihbarat
26.11.2014 17:05 Patlak Lastik - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
15.11.2014 11:49 Emine Ülker Tarhan'ın Partisi Hakkında- Fatma Sibel Yüksek/Açık İstihbarat
15.11.2014 11:49 Emine Ülker Tarhan'ın Partisi Hakkında- Fatma Sibel Yüksek/Açık İstihbarat
11.11.2014 16:04 Sarayla İtibar Kazanmak - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
09.11.2014 18:33 Ev Sahibi Kontenjanından Millletvekili Faruk Koca - Fatma Sibel Yüksek / Açık İstihbarat
08.11.2014 06:01 Dün Kestirdiğin Ağaçlar...(Hazin Bir İbret Hikayesi/ Açık İstihbarat
29.10.2014 15:58 Cumhuriyet Çankayası Sıfırlanıyor - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
14.10.2014 14:47 Saltanat Uğruna Verilen Kayıplar - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
02.10.2014 15:02 Rüşvet ve Yolsuzluğu Önleme Sempozyumu - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
11.09.2014 15:37 Tek Eksiği Yüzen Saraycık - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
27.08.2014 23:24 Milli Eğitim'e Atılan Parça Tesirli Bomba: TEOG-Av. Mehmet Ali Ersoy
11.08.2014 14:46 Erdoğan'ın Çiftliğinde Bir Bürokrat , Bir Kahya, Bir de Gül - Fatma Sibel Yüksek / Açık İstihbarat
11.08.2014 10:30 Senin Hasmınım; Türkiye'nin Asla - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
09.08.2014 19:31 AKP İçi Savaşın Tweetleri - Açık İstihbarat
08.08.2014 18:16 Yetmedi mi Böldüğün? - Ali İhsan Gürcihan / Açık İstihbarat
2004-2015
Açık İstihbarat